Kaş kaldırma estetiği

 

 

Kaşlar yüzümüzde çok önemi olan bir yapılardan biridir.Yüz bakışlarımız,mimiklerimiz,yüzümüzün ifadesini doğrudan etkiler ve belirletir.Kaş şekli yorgun,üzgün,sinirli,mutlu,şaşkın ve benzeri gibi ifadeler kazandırabilir.Yaşlanma ile birlikte gevşemeye başlayan kaş dokusu yer çekiminin etkisi ile sarkmaktadır.Üst göz kapağı üzerine baskı yaparak göz çevresi estetiğini bozmaktadır.Yüzde daha yaşlı bir ifade belirgin olmaktadır.

Yüzdeki tümör ve yüz felci gibi hastalıklar kaşlarda sarkmalara yol açabilmektedir.Genç ve orta yaş grubunda olan hastalar kaş kaldırma estetiği ile tek başına yeterli olurken ilerleyen yaşlarda buna göz kapağı estetiği ve şakak germe de eklenebilir.Kaş kaldırma için tercih edilecek yöntemler şu olabilir, kaşın durumu nedeni ve hastanın yaşını belirler. Botox (Botoks) yöntemi ile kaş kaldırma işlemi yani operasyonu yapılabilir.

Kaş kaldırma estetiği nasıl yapılır?

Botox (Botoks), Endoskopik, Askılama, Germe,Şakak bölgesinden kaş kaldırma yöntemleri uygulanabilir.Bu yöntemlerden kısa kısa bahsedicez.Botoks yöntemi ile acı olmadan basit ve pratik bir şekilde yapabilirsiniz. Endoskopik ile gelişen teknoloji estetik cerrahi yansımaları hızla bulurken kaş kaldırma hızlı ve etkili sonuç alınır.Askılama lokal anestezi altında basit ve kolay bir operasyondur.Germede lokal anestezi altında yapılır ve pratiktir.Şakak ise saçlı deriden birkaç santimetrelik kesilerden girip yapılır.Bu uygulamalar ile pratik ve kolaylıkla kaş kaldırma estetiği yaptırabilirsiniz.

Kaynak: Yenisağlıkhaberleri.com

 

Comments

https://usawriters.org/

Re: Kaş kaldırma estetiği

The article may useful for many people, keep working!

 default router passwords 

Events

« December 2017 »
SunMonTueWedThuFriSat
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31

Upcoming events

  • No upcoming events available

Navigation

Syndicate

Syndicate content Features

Syndicate content Newswire

Global IMC Network